Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Bosna a Hercegovina

 -
 -
Nebyly nalezeny žádné zájezdy
Více o destinaci

Bosna a Hercegovina sestává ze dvou geografických a historických oblastí, jejichž přesné hranice nejsou stanoveny, a to větší Bosny na severu a menší Hercegoviny na jihu, jejímž centrem je Mostar. Bosna a Hercegovina je jednou z nejunikátnějších a kulturně nejpestřejších oblastí Evropy. Za návštěvu rozhodně stojí Banja Luka, dvousettisícová metropole Republiky srbské a druhé největší město Bosny a Hercegoviny, ležící na řece Vrbas. Nejnavštěvovanějším místem Bosny a Hercegoviny je malé hercegovinské městečko Medžugorje. Je vyhledávaným poutním místem věřících z celého světa, kteří si připomínají událost z roku 1981, kdy se na blízké hoře místním dívkám a chlapcům zjevila Panna Maria. Sarajevu se někdy říká malý Istanbul pro množství mešit.


Město Mostar leží na řece Neretvě v hornaté jihozápadní části. Turisté jej navštěvovali pro jeho zachovalý orientální kolorit, zejména pro památky z doby tureckého panství. Počitelj je malé středověké městečko, které bylo do války v 90. letech velmi oblíbeným výletním cílem na řece Neretvě. Leží malebně rozloženo na příkré stráni nad silnicí z Metkoviče do Mostaru. Vodopády Kravice leží na ponorné řece Trebižatu, pravém přítoku Neretvy. Jsou 27 m vysoké a 120 m široké. Jejich malebnost doplňuje okolní bohatá vegetace.


Bosna a Hercegovina jako celek patří k neunikátnějším a kulturně nejpestřejším oblastem Evropy. Vyskytují se zde vlivy křesťanské kultury, západní-katolické i východní-pravoslavné, islámské- orientální a židovské-maurské. Jejich vzájemná symbióza a dlouhé období relativního klidu způsobilo vrcholný rozvoj místní architektury, sochařství, písemnictví a hudby.